Картина зі снів

Картина из снов

Опис муралу

Картина зі снів знаходиться на стіні двох двоповерхових будинків, що примикають один до одного, на перетині Костюринського провулка і вулиці Кооперативної, неподалік Будинку зі шпилем.

На картині намальовано сонце, що встає, гігантська риба, з-під плавників якої сиплються олівці. Але головний персонаж – сіра мишка, яка стискає веселку, що оперізує сонце. А зверху є спляча кішка на вікні, якій, мабуть, і сниться намальований сон.

Сам мер Костюрін, який неодноразово приймав драматурга Островського у своєму будинку, послужив прототипом багатьох персонажів його п’єс. Але у творах Островського був мишей. Зате є інший Островський на ім’я Семен, поет, у його творах миша та кіт присутній. Це, звичайно, притягнуте за вуха, але, можливо, це і правда.

У картині обережно натякають на язичницькі мотиви – бог Сонця, Перун, напрочуд схожий на сонце з навченим досвідом ликом.

До речі, людина, яка дала провулку своє ім’я, була особистістю багатогранною та суперечливою. Сергій Кіндратович Костюрін – купець першої гільдії, голосний Харківської міської думи у 1847-1849 роках, з 1853-го по 1868-й був харківським міським головою – його обирали на два трирічні терміни. Вважався відомим благодійником – у 1865 році на Сумській на свої гроші збудував будинок для 1-го міського початкового училища, а десятьма роками раніше його навіть нагородили золотою медаллю за пожертвування на дитячий притулок.

Після закінчення Кримської війни він, як і інші муніципальні діячі Харкова, був нагороджений бронзовою медаллю. Крім того, був представлений до ордена Святої Анни 3-го ступеня. Основним заняттям Костюріна було виноторгівля. Людиною він був багатим, одруженим і бездітним.

Автор арт-об’єкта

Невідомий художник.

Адреса графіті

Харків, вул. Кооперативна, 11.

Переглянути – мурал Картина зі снів на мапі муралів

РОЗПОВІСТИ ДРУЗЯМ У СОЦМЕРЕЖАХ

Більше муралів у телеграм каналі

Telegram Мурали