Про мурали

Що таке мурал?

Мурал (Mural) — це надзвичайно великий витвір мистецтва, найчастіше картина або величезне «графіті», нанесене на поверхню стіни. Мурали — це сучасне вуличне мистецтво, яке спрямоване на надання краси будинкам.

Подібні зображення є у багатьох великих містах. Як правило, їх розміщують на глухих стінах будинків, на великих парканах або підземних переходах. По суті, для створення мурала може підійти будь-яка вертикальна поверхня незалежно від того, де вона знаходиться, зовні будівлі або всередині.

Чим відрізняється мурал від графіті?

Слід розуміти, що хоч мурав арт і графіті, це досить схожі види вуличного мистецтва, різниця між ними є. Справа в тому, що мурали є справді творами мистецтва, які, крім красивої картинки, покликані передавати якусь глибоку ідею чи сенс. Таким чином, дані зображення мають набагато більше спільного з класичними фресками, на яких зображені різні сцени з життя або міфології. З цього можна зробити висновок, що мурали це форма фресок, що еволюціонувала. Крім цього, створення муралів є узгодженим із владою дією.

Ще однією характерною відмінністю мурала є схильність до реалістичної картинки. Як правило, такі настінні малюнки виглядають практично як фотографії, перенесені на стіни.

РОЗПОВІСТИ ДРУЗЯМ У СОЦМЕРЕЖАХ